Biegi przełajowe

Nasza drużyna chłopców w składzie Bartosz Spychalski, Kamil Goździkowski, Łukasz Rymon, Szymon Block, Robert Kmiecik, Dawid Pryciak, Jakub Świniarski, Kajetan Sadłowski, Jakub Gryz, Wojciech Kowalik w dniu dzisiejszym wywalczyli I miejsce w biegach przełajowych w kategorii chłopców. GRATULUJEMY!

Konkurs plastyczny "Oddal to"

W szkole odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Oddal wszystko to, co szkodzi zdrowiu”. Organizatorem konkursu był Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było wykonanie prac wykorzystujących zdjęcia zrobione aplikacja „Oddal to”. Tematyka prac dotyczyła profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek.

Z naszej szkoły najładniejszą pracę wykonały dziewczęta z klasy 1a – Nikola Michałek, Lena Kiedrowicz, Aleksandra Włodarczyk i Wiktoria Widawska. Ich praca została wysłana do Warszawy na etap ogólnopolski.

Obóz językowy w górach

Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich w dniach 21-25 września br. uczestniczyli w obozie szkoleniowo-językowym "YouthMaSter - Akademia Młodych Osobowości". W drodze na miejsce (Stary Gierałtów) zwiedzali podziemia twierdzy kłodzkiej. Podczas zajęć z wolontariuszami z różnych krajów (Danii, Portugalii, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Indii) mieli okazję przekonać się, na czym polegają różnice kulturowe między tymi krajami. Ale przede wszystkim twórczo podchodzić do problemów, pracować i komunikować się w grupach oraz budować własną markę. A wszystko to w języku angielskim.

Sprzątanie świata

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastyczniej gimnazjum nastąpiło uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2016/2017.