Szkoła Małego Inżyniera
Szkoła Małego Inżyniera
Szkoła Małego Inżyniera

21 lutego - eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W OSP Krajenka 21 lutego 2017 roku odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Z naszego gimnazjum najlepiej wypadli Stanisław Ciechanowski z klasy III c - pierwsze miejsce, Kamil Kowalik z III d - drugie miejsce i Jędrzej Ciechanowski z I c - trzecie miejsce. Gratulujemy wspaniałych wyników.

 

27 stycznia - ferie zimowe

Drodzy Uczniowie,
rozpoczynające się wkrótce ferie zimowe to dla Was wszystkich czas wytchnienia i odpoczynku po trudach kilkumiesięcznej pracy. Życzymy Wam, abyście dobrze odpoczęli, nabrali sił i motywacji do dalszej nauki w nowym semestrze.
Nauczycielom i Pracownikom obsługi szkoły dziękujemy za dobrze spełnione obowiązki i również życzymy miłego odpoczynku.
Wszystkim życzymy bezpiecznych i niezapomnianych ferii.
Do zobaczenia 13 lutego 2017r.
Dyrekcja Gimnazjum im. dr. Władysława Brzezińskiego w Krajence

26 stycznia -  Pokazy ratownictwa

Uczniowie klas 3 w składzie Paulina Bartenowska (operator numerów alarmowych), Agata Bartenowska (narrator), Weronika Michalska (poszkodowana x2), Stefan (Fantom, poszkodowany 1), Adriana Mielke (świadek zdarzenia), Stanisław Ciechanowski (Ratownik #1), Kamil Kowalik (Ratownik #2) i opiekun Adam Michalec (który wcielił się w rolę gapia) przygotowali pokazy ratownictwa medycznego w przypadku zatrzymania akcji serca a także pokazali, jak zachować się w sytuacji załamania lodu na jeziorze/rzece/morzu/oceanie/stawie/oczku wodnym na działce/ na dużej kałuży.

25 stycznia - sztuka teatralna "Między dobrem a złem"

Dziś, 25 stycznia klasy trzecie udały się do Domu Kultury, by obejrzeć przygotowaną przez uczniów złotowskiego Liceum Ogólnokształcącego sztukę zatytułowaną "Między dobrem a złem". Impulsu do napisania tej sztuki opiekun Matysarka szukał w poezji francuskiego "poety przeklętego", Ch. Baudelair'a.

23 stycznia - koniec I semestru

20 stycznia 2017 - etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

20 stycznia 2017 r. w Pile odbył się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Bannach (kl. 3c), Jagoda Lewandowska (kl. 3b), Stanisław Ciechanowski (kl. 3c)

15 stycznia 2017 - Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

Dnia 15 stycznia 2017 roku uczniowie Gimnazjum im. dr. Wł. Brzezińskiego w Krajence pod opieką Elżbiety Żujew już po raz 12. kwestowali wspólnie z Jurkiem Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W 25 finale zbierano fundusze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
Od wczesnych godzin rannych tej styczniowej niedzieli na ulicach Krajenki i gminnych wiosek 30 wolontariuszy zbierało datki od mieszkańców. A oni jak zwykle nie zawiedli, tegoroczna zbiórka okazała się rekordowa – do puszek trafiło 12 271,60 zł. Zaangażowanie wolontariuszy, ale również włączenie się do akcji orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej, Mażoretek towarzyszącym orkiestrze, uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krajence oraz, oczywiście uczniów Gimnazjum im. dr. Wł. Brzezińskiego w Krajence pozwoliły pobić ten rekord.
Organizatorzy dziękują wszystkim , którzy włączyli się w tegoroczną zbiórkę, licząc na zaangażowanie i hojność w przyszłym roku.

 

22 grudnia - Świąteczny apel

 Przed świętami cała szkoła wysłuchała apelu z kolędami śpiewanymi przez uczniów i nauczycieli. Był też święty mikołaj, który wszystkich obdarował prezentami. Na koniec podsumowano konkursy w których brali udział nasi uczniowie i wręczono prezenty.

21 grudnia - Paczka św. Mikołaja

Uczniowie Gimnazjum im. dr. Wł. Brzezińskiego w Krajence już 3. raz wcielają się w św. Mikołaja i w okresie przedświątecznym starają pomóc najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej gminy. W tym roku uczniowie postanowili wspomóc osoby starsze. W szkole odbyła się zbiórka żywności i produktów chemicznych; w porozumieniu z pracownikami MOPS uczniowie wybrali 6 rodzin, którym postanowi wręczyć paczki, które mają tym ludziom pomóc uwierzyć w św. Mikołaja.

20 grudnia - Konkurs Szkola Malego Inżyniera rozstrzygniety

Udało się !!!
Nasze Gimnazjum zajęło 2 miejsce i otrzyma niepowtarzalny zestaw nagród : zestaw klocków LEGO MINDSTORMS EV3 do budowy oraz programowania robotów o wartości 6000 zł, całodniowy festiwal technologiczny odbywający się w zwycięskiej szkole, pełen niezwykłych pokazów, stanowisk edukacyjnych oraz warsztatów z zakresu robotyki oraz programowania dla wszystkich uczniów szkoły. Festiwale technologiczne to święto nauki w szkole, składa się z wielu atrakcji – pokazów, warsztatów, wystaw i stanowisk edukacyjnych, na których uczniowie zobaczą np. jak działa drukarka 3D, sprawdzą jaka jest siła ich własnych umysłów oraz wezmą udział w zawodach robotów sumo. Dodatkowo dwóch nauczycieli weźmie udział w certyfikowanych warsztatach z zakresu robotyki i programowania z wykorzystaniem klocków LEGO MINDSTORM EV 3. Za wszystkie głosy bardzo bardzo dziękujemy!!!!!!!

15 grudnia - Konkurs Pięknego Czytania Prozy i Poezji w języku angielskim

Dziś 15 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. T. Kościuszki w Łobżenicy Hania Bieńkowska, Monika Maniak i Marcin Spychalski wzięli udział w konkursie Pięknego Czytania Prozy i Poezji w języku angielskim. Ich zadaniem było zaprezentowanie wybranego przez jury tekstu .Marcin wybrał fragment "Alicji z Krainy Czarów", natomiast Monika i Hania wybrały wiersz pt."If" Rudyarda Kiplinga. Do szkoły wróciliśmy z II miejscem Marcina Spychalskiego.

10 gudnia - Maraton Pisania Listów

10 grudnia odbył się w naszej szkole Maraton Pisania Listów. Inicjatorem jest Amnesty International, która rokrocznie w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10.12.) apeluje o wysyłanie listów solidarności z osobami, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Wybrano 11 osób z całego świata. Każda osoba to dramatyczna, a czasami historia. jedni zostali uwięzieni za manifestowanie swoich przekonań, inni za walkę o prawo do pozostawania na swojej ziemi, a jeszcze inni za wysłanie SMSa.
W ubiegłym roku również braliśmy udział - w Pile. W tym roku po raz pierwszy sami zorganizowaliśmy MPL i cieszymy się, że tyle osób wzięło w nim udział. Przyszli uczniowie, ale i nauczyciele. Napisaliśmy 242 listy.

9-10 grudnia - Noc w gimnazjum 

Z 9 na 10 grudnia 2016 roku odbyła się noc w bibliotece. W imprezie wzięli udział uczniowie klas I,II i III. Celem spotkania było propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie przyłączyli się również do maratonu pisania listów – w tę noc napisano 100 listów.

Konkurs na „Zdjęcie w tle” rozstrzygnięty!

Konkurs plastyczny na „Zdjęcie w tle” do strony szkolnej na Facebook’u został rozstrzygnięty.  Najwięcej głosów otrzymała praca grupy uczniów z klasy 1a, którzy w ten sposób zdobyli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 1c Marek Daszkiewicz, a trzecie miejsce uczennica klasy 1b Marta Marlewska. Gratulacje dla zwycięzców!

 

7 grudnia - Warsztaty programowania

Warsztaty programowania dla gimnazjalistów odbyły się 7 grudnia 2016 roku z Zsp 1 w Pile. Uczestniczyły w nim dwie uczennice naszej szkoły. Pierwszym zadaniem, z którym musiały zmierzyć się uczennice klasy III d było programowanie gry w scratchu 2, następne dziewczynki zmierzyły się z Code Blockiem i skryptami, cout, cin, if oraz endl. Ostatnim zadaniem było programowanie robotów w programie mblock. Po programowaniu robotów odbyły się wyścigi tych maszyn, uczennice naszej szkoły zdobyły pierwsze miejsce.

 

6 grudnia - Mikołajki

W dniu dzisiejszym nasze gimnazjum odwiedził Mikołaj i rozdawał wszystkim prezenty.

Szkolne Andrzejki

W tym roku szkolnym nasz samorząd uczniowski z okazji Andrzejek zorganizował zawody sportowe. Wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowali turniej, który spodobał się bardzo zarówno uczestnikom, jak i obserwującym. Wszyscy świetnie się bawili. Drużyny składały się z uczniów reprezentujących klasy pierwsze, drugie i trzecie, jednak z jednego pionu: A, B, C i D. Konkurencje, które zaproponowali nauczyciele, wymagały sprawności, współpracy i myślenia. Walkę o pierwsze miejsce zakończyła konkurencja siłowa - przeciąganie liny. Zwyciężyły klasy D, a nagrodą był ufundowany przez dyrektora naszej szkoły puchar. Gratulujemy zwycięzcom.

29 listopada - żywa lekcja historii

29 listopada zjechał do naszego gimnazjum rycerz. Ubrany jak średniowieczny woj, wyposażony w odpowiedni ekwipunek opowiadał tym razem naszym uczniom o średniowiecznych rycerzach. Niektórzy wzięli aktywny udział w tym przedstawieniu. Zostali wojami, damami dworu, giermkami. Dwóch z nich zostało na chwilę adeptami rycerskiego rzemiosła - Jakub Gyz z II B i Krystian Drzazga z III B. Ubrani w kolczugę i zbroję musieli wykonywać polecenia swego mistrza. Pozostali uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w lekcji historii Polski.

 

Konkurs - Szkoła małego inżyniera

 

15032278 727116140778517 1212675128735098853 n

16 listopada - Lekcja EDB

16 listopada uczniowie klasy III d wybrali się do OSP Krajenka na zajęcia z ratownictwa medycznego. Celem było zapoznanie się ze sposobem użytkowania defibrylatora.Strażacy z OSP pokazali wiele ciekawych sytuacji ratowniczych. Zachęcili też uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Wszyscy wyszli zadowoleni i z większymi umiejętnościami ratowniczymi.

11 listopada - Świeto Niepodległości

Uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Była to też okazja by wręczyć puchary i medale naszym sportowcom zdobywającym czołowe miejsca w powiecie.

8 listopada - Teledyski do piosenki Dawida Kwiatkowskiego

Dawid Kwiatkowski wrócił do szkoły i po raz kolejny zaprosił uczniów do wzięcia udziału w konkursie na teledysk. Tym razem do piosenki pt. "Niezniszczalni". Należało obejrzeć oryginalny teledysk nagrany przez D. Kwiatkowskiego na planie serialu TVN, pobrać muzykę i razem z koleżankami i kolegami stworzyć własny.
Dwie grupy uczniów z naszego gimnazjum postanowiło zmierzyć się z tym zadaniem: klasa II A i uczniowie klas trzecich. Nagrane teledyski przesłane zostały do oceny konkursowego jury i D. Kwiatkowskiego. Wyniki zostały ogłoszone 8 listopada, niestety żaden ze zgłoszonych przez naszych gimnazjalistów nie znalazł się wśród finalistów.
Tym, którzy wzięli udział, gratulujemy pomysłu i zapału w realizacji tego przedsięwzięcia.

 

30 października - "Eko -Logika"

30 października br. nasi uczniowie udali się do Poznania na spotkanie edukacyjno - szkoleniowe pt."Eko-Logika" z cyklu Zielona Polska. W ramach tego spotkania wysłuchali wykładu Gerarda Sawickiego - przyrodnika i dziennikarza Telewizji Polskiej na temat relacji ludzi ze środowiskiem, katastrof ekologicznych, akcji sprzątania świata, najnowszych sposobów segregacji gospodarowania odpadami, bioróżnorodności, ochrony gatunków i siedlisk oraz odnawialnych źródeł energii. Wysłuchali również, zaproszonego na to spotkanie, zespołu Weekend. Dzień zakończyli obejrzeniem w Cinema City w centrum Plaza filmu pt. „Doktor Strange”.

Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Halowej

Dnia 26 października odbyły się w Okonku Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Halowej. W zawodach uczestniczyły Gimazja z Okonka, Złotów nr 2 i Zespół Szkół Katolickich. Nasza drużyna w składzie: Szymon Block- kapitan, Kamil Goździkowski, Patryk Milewczyk, Bartosz Spychalski, Dawid Pryciak, Krystian Drzazga, Wojtek Szłapa i Kajetan Sadłowski zajęła II miejsce. Strzelcami bramek dla naszej reprezentacji byli: Dawid Pryciak (x4), Kamil Goździkowski (x3), Szymon Block, Wojtek Szłapa i Kajetan Sadłowski. Wyniki naszej drużyny podczas turnieju:
Krajenka- Okonek 0:3
Krajenka: Złotów nr 2 3:0 (Goździkowski, Pryciak, Sadłowski)
Krajenka- Zespół Szkół Katolickich 7:2 (Pryciak x3, Goździkowski x2, Block, Szłapa).

 

21 października - Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w drużynowym tenisie stołowym

 

Wycieczka do Warszawy

W dniach 15 – 17 listopada klasa III C wraz z wychowawcą i nauczycielem historii uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Na miejsce dotarli kolejami państwowymi. Program był bardzo bogaty: Zamek Królewski, Starówka, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury, Złote Tarasy, Multikino, Belweder, Łazienki i Sejm RP. Do każdego z tych miejsc docierali komunikacją miejską. Zaplanowane atrakcje budziły zainteresowanie, jednak największą okazał się Hangar 646, czyli Jump City, gdzie każdy próbował swoich sił w skakaniu na trampolinach.

21 października - konkurs na zdjęcie profilowe szkoły na facebooku

Zasady są bardzo proste:
- zrób ciekawe zdjęcie szkoły, kolegów, koleżanek
- zamiast zdjęcia możesz wykonać rysunek, a następnie go zeskanować
- zdjęcie profilowe można wykonać za pomącą grafiki komputerowej
- gotową pracę prześlij na adres nauczyciela – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarcz osobiście
- termin składania prac do 4.11.2016
- głosowanie na najlepsze zdjęcie profilowe od 9.11 do 18.11
- dla zwycięzców przewidziane nagrody

 

19 października - Teledysk

W dniu dzisiejszym klasa II A rozpoczęła pracę nad teledyskiem, który przygotowuje na konkurs TVN. Zadanie polega na nagraniu teledysku właśnie do piosenki Dawida Kwiatkowskiego. Pomysłodawczynią i reżyserem jest Iga Kornaś, a wspomaga ją cała klasa. Zyczymy powodzenia.

19 października - Lekcja języka angielskiego

Uczniowie powtarzali materiał gramatyczny z języka angielskiego korzystając z własnoręcznie wykonanych pomocy naukowych,

17 października - Szkolny turniej tenisa stołowego.

W turnieju brało udział 19 zawodników. Najlepszą wśród ośmiu startujących dziewcząt okazała się Marcelina Kowalska pokonując w finale Wiktorię Brzezińską,trzecią lokatę zajęła Aleksandra Okoń.
Wśród chłopców triumfował Jakub Gryczka,który w finale pokonał Wojtka Szłapę.Na podium zmieścił się również Eryk Lamtshek.
Cała szóstka będzie reprezentowała nasze gimnazjum w zawodach na szczeblu powiatowym, które odbędą się w naszej szkole.Gratulacje dla wszystkich uczestników, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Halowej Piłce Nożnej

Reprezentacja chłopców zajęła II miejsce w eliminacjach "Mistrzostw Powiatu Złotowskiego w Halowej Piłce Nożnej ", które rozegrano 13.10.2016r. w Zakrzewie. W zawodach uczestniczyły Gimnazja z Zakrzewa, Złotowa, Lipki, Krajenki. Naszą szkołę reprezentowali: Block Szymon - kapitan, Goździkowski Kamil, Milewczyk Patryk, Spychalski Bartosz, Kmiecik Robert, Pryciak Dawid, Szłapa Wojciech, Drzazga Krystian, Lamtschek Eryk, Sadłowski Kajetan.

 

Wyjazd do kina

Klasa IIC z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosiła swojego wychowawcę Pana Łukasza Michniackiego na film pt. "Inferno"

 

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Ib przygotowali nietypową lekcję oraz zaśpiewali piosenkę dla nauczycieli. Klasy pierwsze zostały przyjęte w poczet uczniów gimnazjum. Ale zamin to się stało, musiały wykonać kilka zadań: rysowac z zamknietymi oczami, zatanczyc, krecic hula hop i zaprezentowac klasowy okrzyk. Ponieważ 13 października jest Dniem Ratownictwa Medycznego, uczniowie klas trzecich przygotowali krótki pokaz ratowniczy.

 

Kółko informatyczne

W dniu dzisiejszym na kółku informatycznym rozpoczął się konkurs o tytuł "Szkolnego Mistrza Arkusza Kalkulacyjnego" (SMAK). Co 2 tygodnie będziemy się spotykać, by omawiać problemy arkusza kalkulacyjnego, co może pomóc w rozwiązaniu zadań konkursowych. Zapraszam zainteresowanych konkursem lub tylko zagadnieniami informatycznymi na następne spotkanie 25 października o godzinie 14.10 w klasie 111. Adam Michalec

 

Lekcja EDB

Uczniowie klas trzecich ćwiczą na lekcji resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Mogą sami przekonać się, czy ratowanie czyjegoś życia jest łatwe. Po krótkim instruktażu każdy wykonał RKO na fantomie przed całą klasą i nie miał z tym większych problemów.

 

Wycieczka edukacyjna klas trzecich

W dniu 07.10.2016 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klas trzecich do Bydgoszczy. Poznawanie miasta uczniowie rozpoczęli od Muzeum Kanału Bydgoskiego. Usłyszeli o jego historii i roli, jaką odegrał on w dziejach miasta. Kolejnym punktem wycieczki była zacumowana przy nabrzeżu zabytkowa barka Lemara, nadal pływająca, posiadająca osadę marynarską i jednocześnie będąca obiektem po części muzealnym. Następnie uczniowie przeszli na Wyspę Młyńską i w Muzeum Okręgowym zapoznali się ze zbiorami archeologicznymi, numizmatycznymi oraz obejrzeli eksponaty sztuki współczesnej. W kolejnym miejscu - Muzeum Mydła i Brudu - w ramach warsztatów przygotowali dla siebie mydełka. Ostatnim punktem wycieczki było wieczorne przedstawienie. Uczniowie obejrzeli operę komiczną G. Donizettiego pt. "Napój miłosny".

 

Warzywoludek

W ramach programu "Trzymaj formę" młodzież naszego gimnazjum podjęła wyzwanie wykonania Warzywoliudka, ze zdrowej żywności. Wielu uczniów przystąpiło do tej akcji i zaskoczyli swoją pomysłowością. Równolegle - na wesoło,
wykorzystując znaki nakazu i zakazu jako tło - zaprezentowali zdrową i szkodliwą żywność.
Dzięki tej akcji młodzież ma większą wiedzę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców. A zastosowane formy
zachęciły wielu do uczestniczenia w tych zmaganiach.

 

Obiekty sportowe szkoły

Od września bieżącego roku w naszym gimnazjum poszerzona została baza obiektów, na których uczniowie mogą ćwiczyć i
trenować. Nowo powstały stadion daje możliwości uprawiania lekkiej atletyki, m.in. gry w piłkę nożną, skoku w dal i wzwyż,
rzutu kulą, dyskiem i oszczepem oraz biegania. Dotychczas istniejące korty tenisowe zostały zmodernizowane. Powiększono
korty do pełnych wymiarów oraz zamontowano blendy umożliwiające grę również w wietrzne dni.

 

Ciekawa chemia

 

Na biologii też sie dzieje

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

5 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Czekamy na wyniki.

 

 

 

Zbiór nakrętek

Zbierając nakrętki pomagamy innym, dołącz do nas !!!

 

Dzień chłopaka

 30 września to Dzień Chłopaka, więc dziewczęta ofiarowały swoim kolegom słodkie niespodzianki. Również i samorząd nie zapomniał o uczniach naszej szkoły.

 

Biegi przełajowe

Nasza drużyna chłopców w składzie Bartosz Spychalski, Kamil Goździkowski, Łukasz Rymon, Szymon Block, Robert Kmiecik, Dawid Pryciak, Jakub Świniarski, Kajetan Sadłowski, Jakub Gryz, Wojciech Kowalik w dniu dzisiejszym wywalczyli I miejsce w biegach przełajowych w kategorii chłopców. GRATULUJEMY!

 

Konkurs plastyczny "Oddal to"

W szkole odbył się konkurs plastyczny zatytułowany „Oddal wszystko to, co szkodzi zdrowiu”. Organizatorem konkursu był Główny Inspektorat Sanitarny z siedzibą w Warszawie. Celem konkursu było wykonanie prac wykorzystujących zdjęcia zrobione aplikacja „Oddal to”. Tematyka prac dotyczyła profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia, wolnego od używek.

Z naszej szkoły najładniejszą pracę wykonały dziewczęta z klasy 1a – Nikola Michałek, Lena Kiedrowicz, Aleksandra Włodarczyk i Wiktoria Widawska. Ich praca została wysłana do Warszawy na etap ogólnopolski. 

 

 

Obóz językowy w górach

Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich w dniach 21-25 września br. uczestniczyli w obozie szkoleniowo-językowym "YouthMaSter - Akademia Młodych Osobowości". W drodze na miejsce (Stary Gierałtów) zwiedzali podziemia twierdzy kłodzkiej. Podczas zajęć z wolontariuszami z różnych krajów (Danii, Portugalii, Rumunii, Turcji, Hiszpanii i Indii) mieli okazję przekonać się, na czym polegają różnice kulturowe między tymi krajami. Ale przede wszystkim twórczo podchodzić do problemów, pracować i komunikować się w grupach oraz budować własną markę. A wszystko to w języku angielskim.

film z rozdania zaświadczeń

Sprzątanie świata

 

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2016 roku o godzinie 9.00 w sali gimnastyczniej gimnazjum nastąpiło uroczyste rozpoczęcie

roku szkolnego 2016/2017.